Thessaloniki Grand Slam: Με εκπλήξεις τα ημιτελικά

Thessaloniki Grand Slam: Με εκπλήξεις τα ημιτελικά

Vradines

Τόσο στους άνδρες όσο και στις γυναίκες είχαμε εκπλήξεις στα τελευταία παιχνίδια από τα οποία προέκυψαν τα ζευγάρια των ημιτελικών στο τουρνουά της Θεσσαλονίκης.
Στους άνδρες οι φιναλίστ στο Σύνταγμα και νικητές της περασμένης εβδομάδας στο Ωραιόκαστρο, Τζιουμάκας, Χατζηνικολάου ηττήθηκαν στον προημιτελικό από τους Μπανιώτη, Τερζόγλου.
Στις γυναίκες οι θριαμβεύτριες στο Σύνταγμα Αντωνακάκη, Περδικάκη ηττήθηκαν από τις Μεθενίτη, Τριανταφυλλίδη, ενώ στις γυναίκες και οι τέσσερις προημιτελικοί κρίθηκαν στο τάι μπρέικ.

Αναλυτικά τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα στο κυρίως ταμπλό και το πρόγραμμα της Κυριακής:

ΟΜΙΛΟΙ ΑΝΔΡΩΝ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Κλείσιμο

Στέλιος Τζιουμάκας, Δήμητρης Χατζηνικολάου – Παναγιώτης Βογιατζόγλου, Αλέξανδρος Κουρτίδης 2-0 (21-11, 27-25)
Ιάκωβος Καφούρος, Χρήστος Τσιγαρίδας – Παναγιώτης Βογιατζόγλου, Αλέξανδρος Κουρτίδης 1-2 (21-13, 17-21, 12-15)
Στέλιος Τζιουμάκας, Δήμητρης Χατζηνικολάου – Ιάκωβος Καφούρος, Χρήστος Τσιγαρίδας 2-1 (19-21, 21-16, 15-13)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Άγγελος Μανδηλάρης, Ιάσονας Κανέλλος – Απόστολος Αρμενάκης, Νικήτας Εφραιμίδης 2-0 (21-16, 21-12)
Γιώργος Καλιανίδης, Σπύρος Τερζόγλου – Απόστολος Αρμενάκης, Νικήτας Εφραιμίδης 1-2 (21-17, 15-21, 07-15)
Άγγελος Μανδηλάρης, Ιάσονας Κανέλλος – Γιώργος Καλιανίδης, Σπύρος Τερζόγλου 2-0 (21-17, 21-17)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
Ραφαήλ Μπανιώτης, Γιώργος Τερζόγλου – Χαράλαμπος Ζορμπής, Αντώνης Λιοτατής 2-1 (16-21, 21-18, 15-11)
Παναγιώτης Ιωαννίδης, Θοδωρής Παπαδημητρίου – Χαράλαμπος Ζορμπής, Αντώνης Λιοτατής 2-0 (21-17, 21-13)
Ραφαήλ Μπανιώτης, Γιώργος Τερζόγλου – Παναγιώτης Ιωαννίδης, Θοδωρής Παπαδημητρίου 0-2 (15-21, 14-21)

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ
Αντιόλ Κόλα, Σταύρος Ντάλλας – Εμίλ Όφστας, Σίβερ Ντρόλσουμ 2-0 (21-14, 23-21)
Γιώργος Καντιώτης, Νίκος Ντόντης – Εμίλ Όφστας, Σίβερ Ντρόλσουμ 2-0 (21-17, 23-21)
Αντιόλ Κόλα, Σταύρος Ντάλλας – Γιώργος Καντιώτης, Νίκος Ντόντης 2-0 (21-16, 21-13)

Προημιτελικοί
Παναγιώτης Ιωαννίδης, Θοδωρής Παπαδημητρίου – Απόστολος Αρμενάκης, Νικήτας Εφραιμίδης 2-1 (17-21, 21-18, 15-08)
Ιάσονας Κανέλλος, Άγγελος Μανδηλάρης – Γιώργος Καντιώτης, Νίκος Ντόντης 2-0 (21-17, 21-18)
Αντιόλ Κόλα, Σταύρος Ντάλλας – Παναγιώτης Βογιατζόγλου, Αλέξανδρος Κουρτίδης 2-0 (21-15, 21-12)
Ραφαήλ Μπανιώτης, Γιώργος Τερζόγλου – Στέλιος Τζιουμάκας, Δημήτρης Χατζηνικολάου 2-1 (19-21, 21-19, 15-10)

Δείτε επίσης  TikTok: Οι μεγαλύτερες σταρ ομορφιάς μοιράζονται μυστικά μακιγιάζ και περιποίησης

Ημιτελικοί (Κυριακή, 19/6)
12:30, Μανδηλάρης A. /Καννέλος Ι. – Κόλα Α. /Ντάλλας Σ.
13:15 Ιωαννίδης Π. /Παπαδημητρίου Θ. – Μπανιώτης Ρ. /Τερζόγλου Γ.

19:40, Τελικός

ΟΜΙΛΟΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ


Ηλέκτρα Αγριοδήμου, Δήμητρα Καραγκούνη – Άντζελα Παπά, Πωλίνα Τριγωνίδου 2-0 (21-15, 21-10)
Ιφιγένεια Σαμπάτη, Χρυσάνθη Χριστοδούλου – Άντζελα Παπά, Πωλίνα Τριγωνίδου 2-0 (21-15, 21-10)
Ηλέκτρα Αγριοδήμου, Δήμητρα Καραγκούνη – Ιφιγένεια Σαμπάτη, Χρυσάνθη Χριστοδούλου 2-0 (21-0, 21-0) FORFEIT

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Διονυσία Μάτιου, Ελένη Χαντζή – Βασιλική Ματιάδη, Ιωάννα Παρισάκη 2-0 (21-16, 21-16)
Χαρά Σπυροπούλου, Έριν Μάλεσιτς – Βασιλική Ματιάδη, Ιωάννα Παρισάκη 0-2 (15-21, 21-23)
Διονυσία Μάτιου, Ελένη Χαντζή – Χαρά Σπυροπούλου, Έριν Μάλεσιτς 2-0 (21-11, 21-10)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
Αθηνά Γεωργοπούλου, Ροδάνθη Μαριάτου – Μυρτώ Καλαμαρίδου, Δήμητρα Μαναβή 0-2 (13-21, 17-21)
Μοσχούλα Πατακοπούλου, Αναστασία Φωκιανού – Μυρτώ Καλαμαρίδου, Δήμητρα Μαναβή 0-2 (15-21, 16-21)
Αθηνά Γεωργοπούλου, Ροδάνθη Μαριάτου – Μοσχούλα Πατακοπούλου, Αναστασία Φωκιανού 2-0 (21-06, 21-08)

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ
Γεωργίνα Αντωνακάκη, Ιωάννα Περδικάκη – Ανθή Βασιλαντωνάκη, Αθηνά Παπαφωτίου 2-0 (21-18, 21-19)
Πηγιάνα Μεθενίτη, Λίζα Τριανταφυλλίδη – Ανθή Βασιλαντωνάκη, Αθηνά Παπαφωτίου 2-0 (21-17, 21-09)
Γεωργίνα Αντωνακάκη, Ιωάννα Περδικάκη – Πηγιάνα Μεθενίτη, Λίζα Τριανταφυλλίδη 0-2 (10-21, 14-21)

Προημιτελικοί
Μυρτώ Καλαμαρίδου, Δήμητρα Μαναβή – Ιφιγένεια Σαμπάτη, Χρυσάνθη Χριστοδούλου 2-1 (19-21, 21-19, 15-08)
Ηλέκτρα Αγριοδήμου, Δήμητρα Καραγκούνη – Γεωργίνα Αντωνακάκη, Ιωάννα Περδικάκη 2-1 (21-16, 18-21, 15-10)
Πηγιάνα Μεθενίτη, Λίζα Τριανταφυλλίδη – Βασιλική Ματιάδη, Ιωάννα Παρισάκη 1-2 (15-21, 21-15, 11-15)
Διονυσία Μάτιου, Ελένη Χαντζή – Αθηνά Γεωργοπούλου, Ροδάνθη Μαριάτου 1-2 (15-21, 21-13, 08-15)

Ημιτελικοί (Κυριακή, 19/6)
11:00 Αγριοδήμου Η. /Καραγκούνη Δ. – Καλαμαρίδου Μ. /Μαναβή Δ.
11:45 Ματιάδη Β. /Παρισάκη Ι. – Γεωργοπούλου Α. /Μαριάτου Ρ.

Δείτε επίσης  Πελοπόννησος: Κοντινή εκδρομή στο «κρεμαστό» χωριό της Αρκαδίας

19:00, Τελικός

Κλείσιμο

Ακολουθήστε το protothema.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο Protothema.gr

Πηγή